Co si sebou mám vzít?

Vhodné oblečení – jakékoliv oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a ještě lépe, pokud saje pot a odvádí ho od těla.

Obuv – zřejmě to nejdůležitější. Vezměte si boty nejlépe s pevnou podrážkou, ideální je běžecká obuv.

Pitný režim – během lekce jsou ztráty vody relativně velké, pokud tedy tělu nedodáváte tekutiny pravidelně v jejím průběhu, necítíte se tak dobře, jak byste mohli. Kvalitní pitný režim je velice důležitý a hlavně tělu prospěšný. S sebou si vezměte lehce otevíratelnou láhev s obsahem max 0.75l (aby se vešla do držáku na páse), do které si dejte buď vodu, nebo iontový nápoj (ne moc sladký).

Ručník – pokud máte pocit, že se při sportu nepotíte, po lekci H.E.A.T. Program® změníte názor ;-).

Jak bude lekce probíhat? 

  1. Po příchodu si najdete pás na takovém místě, kde se vám nejvíce líbí, do držátka na láhev si umístíte pití a přes madlo hodíte ručník. Instruktor se vždy zeptá, zda je na hodině někdo nový, aby věděl, komu má více pomoci. Můžete instruktora požádat ještě před začátkem lekce o seznámení s ovládáním pásu.
  2. Na začátku lekce instruktor všem vysvětlí nastavení pásu, které je velice jednoduché a po prvním nastavení již zcela intuitivní. 
  3. Instruktor vám radí, jaké techniky chůze volit, ale vždy vám nechává volnost v tom, jakou cestu lekcí si zvolíte. H.E.A.T. Program® je čistě o vašem pocitu a pokud chcete odpočívat, tak jednoduše odpočíváte v pomalé chůzi. Naopak, pokud chcete jít rychle, můžete. Instruktoři jsou vyškolení tak, aby vám dokázali nabídnout a „ušít“ lekci přesně podle vašich potřeb.
  4. Každá lekce se skládá ze 4 fází, zahřátí, hlavní část, zklidnění a protažení.

 

Jakou lekci si na začátek zvolit?

H.E.A.T. Program® je specifický tím, že si lekci nemusíte volit dle obtížnosti. Zvolte jakoukoliv a kdykoliv. Pokud má však centrum v názvu lekce „pro náročné“ nebo „pokročilí“, tak zvolte raději jinou lekci. Nemá význam začínat od toho nejtěžšího.

 

Nebudu se mezi těmi „zkušenými“ cítit jako amatér?

Jednoznačně nebudete. H.E.A.T. Program® je velice jednoduchý na pochopení a jedna ze základních myšlenek je ta, že každý jde podle svých možností. Jdete si tedy svou cestu a ostatní také tu svou.

 

Nebude mě  po lekci všechno bolet?

H.E.A.T. Program® lekci si jednoduše vytváříte sami a instruktor vám pomáhá ke správné technice chůze a ke správnému dýchání. Pokud se sami rozhodnete, že se chcete „zničit“, tak můžete. Podstatou ale je, abyste se cítili po skončení lekce dobře.

 

Po lekci 

Doplnit energii – jedná se o pohybovou aktivitu s vysokým energetickým výdejem a svaly využívají energii ze svalů. Je nutné tuto energii co nejrychleji doplnit jednoduchými cukry (hroznový cukr, Carbonex od společnosti NUTREND, banán …). Co je pro vás vhodné vám vysvětlí instruktor.

Doplnit tekutiny – tekutiny byste měli doplňovat v průběhu celé lekce. Ztráta tekutin pocením je pro organismus velice citelná (u některých jedinců až 1,5 l za hodinu), proto i po skončení lekce vypijte dostatečné množství (cca 0.2l) iontového nápoje nebo vody.

Komunikace s instruktorem – nebojte se zeptat na cokoliv, co vás napadne. Po první lekci máte hlavu plnou otázek ohledně tepu, dýchání, pohybu na pásu a dalších věcí. Proto se obraťte na instruktora, který je schopen vám poradit.