Maxerrunner ® 

- je jedinečný mechanický pás, který dokáže jednoduchým řízením plynule měnit sklon a tím imitovat chůzi i běh od roviny až po horský terén v indoorových podmínkách.

 

Základní nastavení pásu

  1. Chytnete se madel a rozejdete pás. 
  2. Levou rukou se chytnete madla na středu pásu (jen abyste měli stabilitu) a pravou rukou otočíte kolečkem několikrát doprava. Nyní již jen držíte tlačítko se šipkou nahoru a pás jede nahoru.
  3. Necháte ho vyjet cca 20 cm nad zem a uvolníte tlačítko se šipkou nahoru. Uvolníte i prostřední tlačítko a zkusíte několik krůčků na páse.
  4. Pás vám jde příjemně a cítíte, že vás nebrzdí ani nezrychluje. Dosáhli jste základního nastavení a nic dalšího neděláte.
  5. Pás vám zrychluje pod nohama. Vyjeli jste moc vysoko. Pás lehkým poklepáním na tlačítko se šipkou dolu snížíte.
  6. Pás zpomaluje. Jste stále nízko. Zopakujte postup pro zvednutí pásu.

 

sklon 0° – pás má nulový sklon a je potřeba relativně hodně síly „ho rozejít“ (je až na zemi) 

Základní nastavení pásu – pozice, kdy máte příjemný pocit z rychlosti pásu, když se držíte, i když uvolníte ruce. Nejdůležitější nastavení, které představuje sklon přibližně kolem 15 cm (v závislosti na tělesné hmotnosti).

Kopec – pás je ve vyšším sklonu. Pomocí kolečka si regulujete zátěž tak, aby pás nebyl moc rychlý ani pomalý. Toto nastavení se používá při silovějších technikách.