Co je to TRX?

TRX (Total Body Rezistance Exercise) je závěsný systém, který byl vyvinut pro potřeby americké armády tak, aby vojáci mohli efektivně procvičit celé tělo jen s pomocí váhy vlastního těla a minimen nářadí při pobytu mimo základnu. V současné době TRX využívají po celém světě v rámci kondiční přípravy profesionální sportovci, vojenské a policejní oddíly, outdoorová centra i provozovatelé bootcampů.


Cvičení na TRX rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách. TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost. TRX buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla.

 

Jak TRX funguje?

TRX je se skládá ze dvou popruhů s nastavitelnou délkou zavěšených prakticky kdekoliv (závěs u stropu, strom v parku, branka na hřišti). Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce a druhá je zavěšena na TRX. Nastavením sklonu těla vůči podložce si můžeme jednoduše manipulovat se zátěží pro vlastní cvičení. Obecně platí, že čím jsme více ve vodorovné poloze, je cvičení obtížnější a naopak.


Co mít s sebou na TRX?

Sportovní oblečení a čistou obuv do tělocvičny, ručník, pití a samozřejmě chuť se hýbat .